mazury mazury mazury
emazury.comstrona główna serwisu
strona główna mapy atrakcje regionalne Mazury kontakt
    hotele
    ośrodki wczasowe
    pensjonaty
    kwatery prywatne
    domki
    zielone szkoły
    ośrodki kolonijne
    campingi
    pola namiotowe
    sale konferencyjne
 
   Mrówka - usługi budowlane
          
    Mazury i żeglarstwo
    Sale konferencyjne
    Przewodnicy turystyczni
    Mazury jakich nie znałeś
    Mazury jesienią i zimą
    Zielone Płuca Polski
    Ciekawostki z regionu
   Malbork - katalog stron
   Oficjalna strona miasta Malbork
   Muzeum Zamkowe w Malborku
   Zamek w Malborku - strona
    prywatna

   Zamki Polskie - Zamek
    w Malborku / dużo informacji

   Album Grunwaldzki - skarbnica
    wiedzy historycznej, informacje

   Grunwald - opis bitwy
   więcej... 
    Znani ludzie i Mazury
    Kanał Ostródzko-Elbląski?
    Stowarzyszenie Sadyba
    Związek Sybiraków Oddział
     w Elblągu

   Postolin - wieś nieopodal
    Sztumu

   Zamek - panorama (1)
   Zamek - panorama (2)
   Zakon Krzyżacki - zdjęcia
   Oblężenie Malborka 2002
   Oblężenie Malborka 2003
   Oblężenie Malborka 2004
   Grunwald 2004 - inscenizacja

Znani ludzie i Żuławy  /  Aneta Florczyk (ur. 1982) - strongwoman, mistrzyni świataAneta Florczyk - zdjęcie z sesji reklamowej dla włoskiej firmy Giannini,
Mediolan 2008, fot. © Aneta Florczyk,  www.anetaflorczyk.com


Aneta Florczyk urodziła się 26 lutego 1982 roku w w małej miejscowości leżącej nieopodal Malborka. Wydawałoby się, że dziewczyna mieszkająca w takim miejscu nie ma żadnych perspektyw na przyszłość... Jedynym zajęciem dla młodzieży mieszkającej w okolicy były dyskoteki w pobliskiej wiosce. Aneta już w wieku 16 lat postanowiła wyrwać się stamtąd za wszelką cenę. Życie na wsi nie było jej powołaniem. Zanim trafiła na siłownię, próbowała swoich sił w strzelectwie.

Na pierwszy rzut oka wydawało się, że Aneta nie ma zbyt dobrych predyspozycji do uprawiania sportów siłowych. Jednak jej upór i determinacja spowodowały, że na wyniki nie trzeba było długo czekać. W wieku 16 lat, ważąc ok. 60 kg, Aneta rozpoczęła swoje pierwsze starty w trójboju siłowym i wyciskaniu na ławce.

Trójbojem Aneta zajmowała się 3 lata, zdobywając 13 razy tytuł Mistrzyni Polski w trójboju i w wyciskaniu we wszystkich kategoriach wiekowych. Startowała w Mistrzostwach Świata Juniorów i w 2000 roku zdobyła tytuł Wicemistrzyni Europy Seniorek (Luksemburg). Aneta, jako pierwsza Polka przekroczyła magiczną barierę 500 kg w trójboju siłowym, uzyskując podczas Mistrzostw Polski w Bydgoszczy w 2001 roku 507,5 kg. Jako pierwsza i do tej pory jedyna Polka przekroczyła również barierę 200 kg w martwym ciągu, podnosząc w Bydgoszczy w tym samym roku ciężar 213 kg. Był to wówczas rekord Europy juniorek.

Ze względu na sytuację panującą w Polskim Związku Kulturystyki i Trójboju Siłowego Aneta -nie widząc dalszej możliwości rozwoju i współpracy - postanowiła zmienić dyscyplinę. Rozpoczęła treningi podnoszenia ciężarów. Dysponując olbrzymią siłą i doskonałymi warunkami genetycznymi musiała jedynie dopracować technikę. Zaledwie po kilku miesiącach została Mistrzynią Polski juniorek, dostała się do Kadry Narodowej, wystartowała w Mistrzostwach Europy Juniorek (Nuoro-Włochy) i po niespełna roku została Wicemistrzynią Polski Seniorek w podnoszeniu ciężarów. W tej dyscyplinie Aneta najczęściej występowała w kat wagowej do 69 kg.

Po zakończeniu sezonu startowego w 2002 roku, dla urozmaicenia treningu Aneta zaczęła próby na sprzęcie typowym dla ludzi trenujących do zawodów strongwoman. Wyniki, jakie osiągała na pierwszych treningach przeszły najśmielsze oczekiwania. Zaczęło się od kilku wyników lepszych od nieoficjalnych rekordów Świata, np. spacer farmera, wyciskanie belki, yoke (spacer buszmena).

Strongwoman okazało się dyscypliną wprost stworzoną dla Anety: mogła wreszcie w pełni wykorzystać swoje wszystkie sportowe atuty - niezwykłą siłę, ale również szybkość, wytrzymałość, perfekcyjną technikę i wolę walki.

Anecie bardzo spodobały się treningi Strongwoman, jak również same zawody, które są znacznie ciekawsze i bardziej emocjonujące niż trójbój, czy podnoszenie ciężarów. Tak więc postanowiła skoncentrować się na tej dyscyplinie, a trójbój i podnoszenie ciężarów traktować jako urozmaicenie treningu.

Aneta Florczyk "Atena" (pseudonim) wielokrotnie zdobywała mistrzostwo świata strongwoman (w latach: 2003, 2005, 2006, 2008).

Wykorzystując swoje doświadczenia nabyte podczas licznych startów i pokazów, w 2005 roku Aneta Florczyk założyła własną firmę "Aneta-Strong", która zajmuje się organizacją imprez sportowych. Do jej największych osiągnięć należy organizacja indywidualnych Mistrzostw Świata Strongwoman w roku 2006.

Po umieszczeniu w Internecie klipu video, na którym zwija patelnię w rulon, została zaproszona w lutym 2008 do udziału w hiszpańskiej edycji programu prezentującego interesujące próby pobicia Rekordów Guinnessa. Zadaniem było zwinięcie jak największej liczby patelni w ciągu minuty. Ustanowiła rekord, zwijając cztery sztuki. W listopadzie 2008 poprawiła własny wynik w ramach podobnego programu realizowanego przez chińską telewizję w Pekinie, zwijając 5 patelni.

Innego rodzaju rekord został ustanowiony przez Anetę w Hiszpanii. Tym razem polegał na podnoszeniu dorosłych mężczyzn nad głowę. Jej wynik to 12 mężczyzn, podczas gdy rezultat jej konkurentki - hiszpańskiej siłaczki Irene Gutierrez - 10. Jak widać z powyzszego Aneta ni ema sobie równych!Oficjalna strona internetowa Anety Florczyk:   www.anetaflorczyk.com

Profil na YouTube:   www.youtube.com/Anetaflorczykcominformacje| mapy| atrakcje regionalne| Mazury | kontakt emazury.com - strona główna

Żuławy, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna

Mazury - hotele| eSolina.pl|Bieszczady| Artnes - malarstwo| Wilkasy - tanie noclegi | Weterynarz |
Biskupiec| Elbląg - hotele| Olsztyn - noclegi| Betolit| Pisz - noclegi|Kętrzyn
Chorwacja| Katalog najlepszych stron www |   noclegi Władysławowo |