GALERIEGaleria nr 1 - Galeria zdjęć z wystawy "Zesłani na Sybir", która odbyła się w sali wykładowej Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Kamila Norwida w dniach 7 listopada - 30 listopada 2003
Galeria nr 2 - Galeria zdjęć z uroczystości nadania imienia Sybiraków Gimnazjum nr 2 w Elblągu Ta wielka dla nas uroczystość odbyła się w dniu 21 listopada 2003 r.
Galeria nr 3 - Galeria zdjęć z uroczystości 10-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Sybiraków w Grodźcu Opolskim. Ta wielka dla nas uroczystość odbyła się w dniach 28-29 sierpnia 2004 r.
Galeria nr 4 - Galeria zdjęć z Kresów Wschodnich upamiętniająca 77 Pułk Piechoty (Strzelców Kowieńskich)
Galeria nr 5 - Galeria zdjęć z XVI Ogólnoświatowej Pielgrzymki Sybiraków na Jasną Górę. Związek Sybiraków Oddział w Elblągu przygotował częśc artystyczną Pielgrzymki.
Galeria nr 6 - Galeria zdjęć przedstawiająca Cmentarz w Jużny na Syberii. Na Syberii trudno znaleźć polskie cmentarze. Nawet te stare, które powstały jeszcze za caratu zostały dawno zniszczone. Bijska katolicka nekropolia była jedną z starszych w guberni. Powstała w II poł. XVIII w. (...) Ponoć z inicjatywy Michaiła Gorbaczowa przyszedł nakaz przeniesienia ostatków z cmentarza w nowe miejsce. Miały spocząć w zbiorowej mogile "obywateli Polski umarłych w czasie wojny ojczyźnianej 1941-45". Dziś już nie jest pewne, czy sąsiedni grób Władysława Jaruzelskiego jest symbolicznym, czy prawdziwym...
Galeria nr 7 - Galeria zdjęć z VI Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru oraz poświęcenia Krzyża Sybirackiego w Sanktuarium w Świętej Wodzie - IX 2006Galeria nr 8 - Galeria zdjęć przedstawiająca uroczyste otwarcie Izby Pamięci przy Gimnazjum nr 2 w Elblągu w dniu 9 lutego 2007
Galeria nr 9 - Galeria zdjęć przedstawiająca ważne spotkania, pielgrzymki, uroczystości i inne wydarzenia z życia Oddziału Związku Sybiraków w Elblągu.
Galeria nr 10 - Galeria zdjęć przedstawiająca uroczyste posadzenie "Dębu Pamięci" przy Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków w Elblągu w dniu 20 listopada 2009 roku.

Galeria nr 11 - Galeria zdjęć przedstawiająca uroczystości 17 września 2011, w tym uroczystości związane z VIII Światowym Dniem Sybiraka w Centrum Edukacji i Promocji Regionu Szymbarku.

Galeria nr 12 - Galeria zdjęć przedstawiająca uroczystości związane z 10. rocznicą nadania imienia Sybiraków Gimnazjum nr 2 w Elblągu. Odbyły się one w dni 28 listopda 2013 roku. Uwaga! Nowa galeria (dodano w dniu 3 grudnia 2013 roku).